Kanał: Dzielnice Szczecina

Metryczka

  • Widownia: 21590
  • Produkcja: AlfaTV 2016
  • Zdjęcia: Bartosz Semanycz, Arkadiusz Sielicki
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Ryszard Sielicki

Opis

Zawadzkiego-Klonowica – osiedle administracyjne w Szczecinie, będące jednostką pomocniczą miasta, położone w dzielnicy Zachód. Osiedle zajmuje obecnie obszar 1,580 km². Według danych na dzień 26 kwietnia 2015 w osiedlu na pobyt stały zameldowanych było 16 034 osób. Osiedle wybudowano w technologii wielkiej płyty w latach 70. XX wieku w Szczecinie. Swoją nazwę wzięło od dwóch głównych ulic komunikacyjnych osiedla. W północno-wschodniej części osiedla - Puszcza Wkrzańska. Głównymi ulicami są ul. Aleksandra Zawadzkiego oraz ul. Sebastiana Klonowica.

Tor Gokartowy przy al. Wojska Polskiego ma długość 847 metrów. Szerokość toru mieści się w zakresie od 7 do 12 metrów, w zależności od odcinka. Jest wyposażony w elektroniczny system pomiaru czasu przejazdu okrążenia. 

Tor Kolarski jest malowniczo położonym obiektem sportowym w obrębie Lasku Arkońskiego w niedalekiej odległości od jeziora „Głębokie” z bardzo dogodnym dojazdem środkami komunikacji miejskiej, z każdego punktu miasta Szczecin. Tor zadaszony  ma 400 m obwodu w linii pomiarowej i widownię na 2000 miejsc siedzących. W roku 2001 odbyła się tutaj seria Pucharu Świata z udziałem najlepszych zawodników i zawodniczek naszego globu.

Hala Widowiskowo-Sportowa Azoty Arena w Szczecinie stanowi zespół trzech budynków o zróżnicowanej formie zewnętrznej i konstrukcji w zależności od zlokalizowanych wewnątrz funkcji. Obiekt pozwala na rozgrywanie imprez sportowych najwyższej rangi międzynarodowej w następujących dyscyplinach: koszykówka, siatkówka,  piłka ręczna,  piłka nożna halowa, tenis, badminton,   sporty walki (boks, judo, zapasy, itp.), szermierka, gimnastyka sportowa, niektóre konkurencje lekkoatletyczne. Ponadto umożliwia ona organizację koncertów, widowisk, konferencji, gal i innych działań.

źrodło: wikipedia.org


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze