Kanał: Dzielnice Szczecina

Metryczka

  • Widownia: 32237
  • Produkcja: AlfaTV 2016
  • Zdjęcia: Bartosz Semanycz
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Ryszard Sielicki

Opis

Niebuszewo to osiedle administracyjne Szczecina położone w dzielnicy Północ.  W większości zajmowane jest przez  Osiedle Bandurskiego i Książąt Pomorskich. Mieszka tutaj ponad 17 tysięcy osób.   
 

Kościół Miłosierdzia Bożego  znajduje się w Szczecinie na osiedlu Książąt Pomorskich. Jego budowa rozpoczęła się w 1981 roku. Projekt głównej bryły świątyni powstał na podstawie koncepcji kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego. Stąd jego niestandardowy wygląd odpowiadający ideowemu założeniu rozwierającego się grobowca, pękającego pod naporem sił wewnętrznych, symbolizujących akt Zmartwychwstania. Całkowita wysokość kościoła to 37,5 metra.

Staw Brodowski w Szczecinie znajduje się w uroczej dolince pomiędzy ulicami Wilczą, Rugiańską, Tomaszowską i Stawową. Jest to płytki staw o głębokości do 7 m, pozostałość po kopalni gliny, w latach 60. XX w. zamierzano go zasypać. Na szczęście glinianka przetrwała do dzisiaj i obecnie służy mieszkańcom osiedla jako miejsce wypoczynku. Wokół stawu wytyczono alejki, postawiono ławeczki i usytuowano siłownię na wolnym powietrzu.

Wieżowiec Widok – najwyższy budynek mieszkalny w Szczecinie, znajdujący się przy ulicy Bandurskiego 96, którego budowa rozpoczęła się w 2006 roku i zakończyła w czerwcu 2009. Stoi w otoczeniu 12 i 11 kondygnacyjnych wieżowców osiedla mieszkaniowego Bpa. Bandurskiego.

W skład 18 kondygnacyjnego kompleksu wchodzą:

246 mieszkań (w tym 11 apartamentów),

galeria handlowo-usługowa (parter),

garaż wielostanowiskowy (kondygnacje -1 i 1).


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze