Kanał: Dzielnice Szczecina

Metryczka

  • Widownia: 22236
  • Produkcja: AlfaTV 2016
  • Zdjęcia: Bartosz Semanycz
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Ryszard Sielicki

Opis

Bukowo – osiedle administracyjne Szczecina, położone w dzielnicy Północ, na południowo-wschodniej części Wzgórz Warszewskich. Rozdzielone jest doliną strumienia Gręziniec. Większą część osiedla stanowi zabudowa jednorodzinna, ulokowana przede wszystkim wzdłuż ulic: Włodzimierza Ostoi-Zagórskiego, Władysława Nehringa, Okólnej, Księżnej Ludgardy, Kolonistów i Ogrodniczej. Osiedle zamieszkiwane jest przez blisko 4 tysiące osób.

Pomnik „pamięci tych, którzy zdobywali Szczecin” stoi przy zbiegu ulic: Władysława Nehringa i Szosy Polskiej. Dokładna data postawienia pomnika nie jest znana, prawdopodobnie nastąpiło to w 1945 r., nieznany jest również autor i wykonawca monumentu. Głównym elementem pomnika jest kamienna tablica z inskrypcją: "Pamięci tych, którzy zdobywali Szczecin w kwietniu 1945. Mieszkańcy polskiego Szczecina". Kontrowersje wśród mieszkańców miasta wzbudzają symbole sierpa i młota oraz gwiazdy znajdujące się z tyłu na kracie. Wysokość całkowita pomnika – około 360 centymetrów. Wymiary kraty to około 650 na 650 centymetrów.

Staw na Wzgórzu - pozostałość po wyrobisku gliny dla pobliskiej cegielni, czynnej jeszcze w okresie międzywojennym. Położony jest przy ulicy Na Wzgórzu

 

źródło: wikipedia.org


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze