Kanał: Pomorze Zachodnie z drona

Metryczka

  • Widownia: 63410
  • Produkcja: AlfaTV 2017
  • Zdjęcia: Arkadiusz Sielicki, Bartosz Semanycz
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Ryszard Sielicki

Opis

Film z komentarzem w języku polskim, czytanym przez znanego lektora Stanisława Heropolitańskiego. 


Ustronie Morskie (dawniej niem. Henkenhagen, Ostseebad Henkenhagen, Ustronie Nadmorskie) - miejscowość z letnim kąpieliskiem morskim i z przystanią morską, położona nad Zatoką Pomorską, na Wybrzeżu Słowińskim, pomiędzy Kołobrzegiem i Koszalinem.


W Ustroniu Morskim, na wysokiej wydmie koło przystani rośnie rzadko spotykane w Polsce skupisko kilkudziesięciu buków zwyczajnych. Te drzewiaste pomniki przyrody mieszczą się w pierwszej dziesiątce w rankingu dendrologicznym kraju. 


W miejscowości znajduje się między innymi jednonawowy kościół neogotycki z 1885 roku, aquapark Helios z dwoma basenami krytymi o wymiarach 25 x 12,5 metra oraz 13,7 x 12,5 - 15,3 metra oraz basenem otwartym o wymiarach 25 x 24 metry wraz z 30-metrową zjeżdzalnią wodną i 15-metrową zjeżdżalnią płaszczyznową, dom kultury z biblioteką gminną (liczba woluminów przekracza 30 tys.) i galerią sztuki, zespół szkół, który obejmuje Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej oraz Gimnazjum im. Orła Białego i budynek Urzędu Gminy.  


W 2015 roku we wsi Kukinka koło Ustronia Morskiego powstała pierwsza w Polsce farma fotowoltaiczna wybudowana na byłym wysypisku śmieci. Inwestycja powstała na powierzchni około 2,2 hektara. Moc paneli solarnych to 1 MW. 

 
źródło: wikipedia.org


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze