Kanał: Agrofirma Witkowo

Metryczka

  • Widownia: 75814
  • Produkcja: AlfaTV 2015
  • Zdjęcia: Bartosz Semanycz
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Grzegorz Lickiewicz

Opis

Spółdzielcza Agrofirma Witkowo gospodaruje na 12.826,16 hektarach (w tym grunty własne – 10.702,40 ha, dzierżawione 2.123,76 ha). Produkcja roślinna prowadzona jest w sześciu Zakładach Rolnych : Witkowo, Przewłoki, Reńsko, Stargard, Bralęcin, Rzeplino (posiadających dodatkowo filie). Grunty Agrofirmy Witkowo położone są w 46 obrębach geodezyjnych, w 14 gminach i miastach (najwięcej w gminach: Dolice, Stargard Szczec., Przelewice i Warnice). 

Z ogólnej powierzchni obszar 11.989 ha (93,5%) stanowią użytki rolne w tym: grunty orne 8.742 ha, łąki i pastwiska trwałe 3.042 ha.

Na gruntach ornych najwięcej bo około 5.000 ha jest przeznaczanych w Agrofirmie pod uprawę zbóż, które stanowią główny surowiec w należącej do Spółdzielni Mieszalni Pasz w Kolinie. Następnie 2.000 do 2.500 ha jest przeznaczanych pod uprawę rzepaku, którego część trafia do własnej tłoczni, gdzie jest przerabiana na olej i makuch zużywany następnie do produkcji pasz a pozostały rzepak jest sprzedawany. Około 650 ha jest przeznaczanych pod uprawę buraka cukrowego, który jest sprzedawany do pobliskiej cukrowni w Kluczewie. Obszar około 700-800 ha jest w Agrofirmie zarezerwowany na uprawę kukurydzy na kiszonkę dla bydła. 

W żniwach przedstawionych na filmie brało udział między innymi 13 nowoczesnych kombajnów, maszyny do pakowania słomy w kostki i potężne, nowe transportery. 

 

źródło: agrofirmawitkowo.pl


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze