Kanał: Szczecin

Metryczka

  • Widownia: 41597
  • Produkcja: AlfaTV 2001
  • Zdjęcia: Andrzej Kotiuszko
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Ryszard Sielicki

Opis

Zbigniew Stanisław Zychowicz (ur. 29 kwietnia 1953 w Miastku, zm. 6 stycznia 2016 w Szczecinie) - polski polityk i samorządowiec, w latach 1999–2000 był pierwszym marszałkiem województwa zachodniopomorskiego, senator IV i V kadencji Senatu w latach 2000–2005.

W 1978 ukończył studia w zakresie ekonomiki rolnictwa na Akademii Rolniczej w Szczecinie. Ukończył także studia podyplomowe z socjologii wsi i rolnictwa w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, odbył staże w Heidelbergu i na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach podjął pracę na Akademii Rolniczej w Szczecinie, początkowo jako asystent; w 1982 obronił na Uniwersytecie Śląskim doktorat i został adiunktem w Zakładzie Nauk Politycznych. Kierował Zakładem Socjologii Wsi i Rolnictwa, był także adiunktem w Katedrze Polityki Gospodarczej i Rynku. Ogłosił około 100 publikacji naukowych (w tym kilka w języku niemieckim i angielskim).


W 1997 roku został prezesem zarządu Instytutu Rozwoju Regionalnego w Szczecinie. W marcu 2000 roku został doradcą Prezydenta RP ds. samorządowych. Odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego (2015)

 

źródło: wikipedia.org


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze