Kanał: Pomorskie

Metryczka

  • Widownia: 49425
  • Produkcja: AlfaTV 1994
  • Zdjęcia: Jacek Stachlewski
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Ryszard Ber

Opis

Kolejny film, pochodzący z archiwum Wytwórni Telewizyjno-Filmowej Alfa Szczecin z cyklu „Panorama Biznesu Województw” – „Panorama Biznesu – Województwo Słupskie” (1994 rok).

Powstał w okresie przed reformą samorządową Polski z 1998 roku. Wtedy było 49 województw. Lokalne władze widziały szansę na rozwój swoich regionów. W 1998 roku te małe województwa przestały istnieć.

Niezwykła filmowa ciekawostka. Film o słupskim biznesie w czasach "młodego polskiego kapitalizmu" zrealizowany przez z znanego, nieżyjącego już reżysera Ryszarda Bera (m.in. Kanclerz, Thais, Lalka, Hotel klasy Lux) i znanego, również już nieżyjącego, operatora filmowego Jacka Stachlewskiego (m.in. Czterdziestolatek, Niedzielne dzieci, Nie ma mocnych, Ballada o Januszku, Zamach Stanu itd.). Dla mieszkańców Słupska to nie lada gratka i do tego zdjęcia filmowe firm, samego miasta i najbliższego otoczenia. Czy Słupsk wykorzystał swój gospodarczy potencjał?


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze