Kanał: Koszalin

Metryczka

  • Widownia: 53002
  • Produkcja: AlfaTV 1994
  • Zdjęcia: Piotr Chodkowski
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Jacek Schmidt

Opis

Film z cyklu „Panoramy Biznesu Województw” – „Województwo Koszalińskie – Panorama Biznesu” (produkcja z 1994 roku). Powstał w okresie przed reformą samorządową Polski z 1998 roku. Wtedy było 49 województw. Lokalne władze widziały szansę na rozwój swoich regionów. W 1998 roku te małe województwa przestały istnieć i w wyniku połączenia Województwa Koszalińskiego i Województwa Szczecińskiego powstało Województwo Zachodniopomorskie.

Trwa wielka dyskusja nad powołaniem województwa Środkowopomorskiego, które objęłoby część Województwa Zachodniopomorskiego (dawne Koszalińskie) i część Województwa Pomorskiego z Regionem Słupskim, Lęborskim itp.

W 2000 roku w swojej kampanii wyborczej Pan Prezydent Aleksander Kwaśniewski obiecywał, że zostanie powołane Województwo Środkowopomorskie. Obecny Rząd Prawa i Sprawiedliwości również wraca do tego pomysłu. Czas to zweryfikuje...


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze