Kanał: Ustronie Morskie

Metryczka

  • Widownia: 38778
  • Produkcja: AlfaTV 2015
  • Zdjęcia: Grzegorz Lickiewicz, Bartosz Semanycz
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Kazimierz Rabski

Opis

Stara rybacka wieś, która stała się modnym kąpieliskiem oferuje, poza atrakcjami kurortu niezwykłe spotkanie z przyrodą. Fascynujące, jedne z najstarszych dębów rosnących na terenie Polski, posiadające ponad 810 i ponad 640 lat. Okolica to także piękne pomnikowe drzewa w podworskim parku i atrakcyjne krajobrazy oraz przykłady umiejętnego korzystania z odnawialnych dóbr natury.

W nocy z 31 maja na 1 czerwca wichura powaliła najstarszy dąb w Polsce, którego wiek szacowany jest na ponad 800 lat. Mowa o "Bolesławie" rosnącym do niedawna nieopodal miejscowości Bagicz w gminie Ustronie Morskie. 
Niecały rok temu pokazaliśmy ten niezwykły okaz w naszym filmie z cyklu "Zapiski Łazęgi", do którego obejrzenia zapraszam. 
Trzymamy kciuki za naukowców, którzy wykonali kopię materiału genetycznego drzewa i postarają się je odtworzyć. Oby przetrwało również co najmniej 800 lat!


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze